راهکارها و محصولات

راهکارها و محصولات

با شناخت نیاز مشتریان و استفاده از تکنولوژی های روزآمد
رشد و پویایی بازارهای مالی، ارایه‌ی خدمات توسط نهادهای فعال در این بازار را با چالش‌هایی جدی مواجه مینماید. گسترش مهندسی مالی و خلق ابزارهای جدید، افزایش حجم و سرعت تغییر اطلاعات، توسعه‌ی تخصصی و جغرافیایی نهاد‌های فعال، سرعت تغییر قوانین و مقررات و الزام در سازگاری با آن، نمونه‌هایی از این چالش‌ها میباشند.
با وجود به خدمت گرفتن سیستم‌های نرم‌افزاری خبره برای غلبه بر این چالش‌ها، غافل ماندن از راه‌حل‌های یكپارچه، ارتباط واحدهای عملیاتی سازمان و مشتریان را با یكدیگر دچار مشكل مینماید. افزایش كیفیت و كاهش قیمت تمام‌شده‌ی خدمات، مزیتی غیرقابل چشم‌پوشی در عرصه‌ی رقابت است.
مدیریت كارگزاری بورس اوراق بهادار
پوشش كامل عملیات قبل از معاملات، حین معاملات و پس از انجام معاملات، بدون محدودیت جغرافیایی برای تمام شعب و نمایندگی ها، شامل پذیرش و مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت درخواست‌ها از ایجاد تا بایگانی، مدیریت چرخه‌ی معاملات شامل اجرا، انتقال به سیستم و پردازش، گزارشات كاربردی، عملیاتی و مدیریتی، و صدور خودكار اسناد حسابداری، اطلاع‌رسانی خودكار وضعیت مالی و وضعیت دارایی به مشتریان توسط این سیستم محقق شده است.پوشش كامل عملیات قبل از معاملات، حین معاملات و پس از انجام معاملات، بدون محدودیت جغرافیایی برای تمام شعب و نمایندگیها، شامل پذیرش و مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت درخواست‌ها از ایجاد تا بایگانی، مدیریت چرخه‌ی معاملات شامل اجرا، انتقال به سیستم و پردازش، گزارشات كاربردی، عملیاتی و مدیریتی، و صدور خودكار اسناد حسابداری، اطلاع‌رسانی خودكار وضعیت مالی و وضعیت دارایی به مشتریان توسط این سیستم محقق شده است.
مدیریت کارگزاری فرابورس
این سیستم با توجه به ماموریت اصلی شرکت فرابورس ایران در راستای رشد و اعتلای بازار سرمایه، تنوع بخشی به محصولات بازار سرمایه، افزایش مشارکت های مردمی و افزایش دارایی های مالی تولید و طراحی گردید. برخی از ویژگی های این سیستم عبارتند از:
 • مدیریت ثبت و پردازش معاملات فرابورس
 • مدیریت ثبت و پایش سفارشات با فرمت چاپی فرابورس
 • لحاظ نمودن فرابورس در سیستم سبد سهام
 • تهیه گزارش های عملکردی متنوع در حوزه بورس و فرابورس بصورت تفکیک شده
مدیریت کارگزاری بورس کالا
مدیریت کنترل ریسک ها، پوشش عملیات گروه های مختلف کالا، وضعیت ریسک و سود و زیان روزانه به همراه وب سایت و امکانات پرداخت الکترونیک تنها بخش هایی از راهکار رایان هم افزا در حوزه بورس کالا می باشد.
سامانه آتی کالا
راه حل رایان هم افزا جهت برآورده نمودن نیازهای خاص مدیریتی، پوشش کلیه عملیات معاملات آتی، محاسبه و ثبت خودکار اطلاعات، کنترل ها و اطلاع رسانی وضعیت قراردادها:

 • امکان انتقال معاملات آتی بورس به سیستم و صدور اسناد حسابداری به صورت خودکار
 • امکان صدور خودکار درخواست خرید / فروش قرارداد‌های آتی کالابه صورت گروهی
 • امکان ثبت اقدامات مشتریان قرارداد‌های آتی کالا جهت بستن قرارداد یا تحویل کالا
 • امکان ارایه گزارش وضعیت موقعیت‌های باز مشتریان در قرارداد‌های آتی کالا
مدیریت کارگزاری بورس انرژی

سیستم بورس انرژی رایان هم افزا با فراهم آوردن امکان پوشش فرآیند انواع بازارها و ابزار معاملاتی بورس انرژی در بستر سیستم جامع مدیریت کارگزاری، با حفظ یکپارچگی اطلاعات، عملیات پیش از معاملات ،حین معاملات و پس از معاملات را فراهم آورده است .ارایه گزارشات و امکان ارتباط آنلاین با بانکهای عامل و مشتریان از جمله ویژگیهای این سامانه می باشد. برخی امکانات و کارکرد های نرم افزار:

 • امکان ثبت اطلاعات مشتری جدیدو ذخیره سازی مستندات و ضمایم
 • ثبت درخواستهای خرید و فروش قرارداد
 • دریافت خودکار معاملات خرید و فروش
 • محاسبه کارمزدهای مصوب سازمان بورس و کارگزاری
 • صدور خودکار اسناد معامله و تسویه
مدیریت دریافت/پرداخت
با افزایش تعداد شعب ، كنترل جریان مالی بین شعب، تجمیع اطلاعات و یكپارچه نمودن آن برای مدیریت سازمان و گزارش‌دهی به بورس، پیچیده‌تر میشود. از طرف دیگر رشد تعداد مشتریان، حجم عملیات مالی را افزایش میدهد كه تسریع و صحت آن نقشی موثر در رضایت‌مندی مشتریان در بازار رقابتی امروز دارد. این سیستم با فراهم نمودن ابزارهای لازم شامل ثبت رسیدهای دریافت و پرداخت با تركیب‌های متنوع تبادل وجه، پیگیری اسناد دریافتنی و پرداختنی ، انتقال وجوه بین مشتریان، صدور چك گروهی، چاپ چك، انتقال الكترونیكی صورتحساب بانكی و مغایرت‌گیری عملیات، اطلاع‌رسانی خودكار به مشتریان از وضعیت مالی،ثبت اتوماتیک دریافتها از درگاههای بانکی، صدور خودكار اسناد حسابداری با انعطاف‌پذیری در رویه‌های گوناگون بایگانی اسناد، و امكان بررسی و كنترل عملیات شعب قبل از صدور سند حسابداری، نگرانی توسعه را به حداقل میرساند.
مدیریت سبد سهام
پاسخگویی صحیح و به موقع به نیازهای سبدگردانی و خدمات ویژه به مشتریان، نیازمند بررسی دایم سبدها و محاسبات دقیق است. تغییر لحظه‌ای تابلوی بورس، محاسبه و ارایه‌ی خدمات مناسب را بدون ابزارحرفه ای، غیر ممكن نموده است. دسترسی به مخزن اطلاعات رایان، اطلاعات بازار، آگاهی از مجامع مختلف افزایش سرمایه و سود، اقدام برای اعمال تصمیمات مجامع و محاسبه‌ی خودكار اثرات آن در سبد مشتریان، گزارشات كاربردی از سبد سهام، قیمت تمام شده، ارزش سبد سهام و بازده برای تحلیل عملكرد سبد و صدور خودكار اسناد حسابداری، تحقق نیازهای یاد شده را ممكن میسازد.
مدیریت اوراق مشاركت بانكی

گرایش سرمایه‌گذاری به سمت داراییهای با ریسك كمتر، خروج نقدینگی و از دست دادن مشتریان، دغدغه‌ی مهم كارگزاران در دوران ركود است. مدیریت نقدینگی غیر‌فعال سرمایه‌گذاران در زمان رونق بازار، موجب افزایش بازده داراییها و در زمان ركود بازار، سبب كاهش ریسك ناشی از ارزش زمانی پول میشود. با دراختیار داشتن ابزارهای خرید و فروش اوراق مشاركت بانكی، انتقال اوراق بین مشتریان با توجه به وضعیت مالی آنان، پیگیری كوپن‌ها و اعمال سود، اطلاع‌رسانی ارزش ایجاد شده به مشتری، صدور خودكار اسناد حسابداری و مدیریت اوراق مشاركت نزد كارگزار ایجاد جذابیت برای مشتریان تسهیل میگردد.

مدیریت آتی سهام
راهکار رایان هم افزا کاهش حجم کاری کاربران،محاسبات دقیق و اعلام هشدارهای به موقع جهت جلوگیری از خطاها با استفاده از سازوکاری یکپارچه با سایر سیستمها می باشد.
وب سایت كارگزاری
رشد گستره‌ی فعالیت سازمان و افزایش تعداد مشتریان در فضای رقابتی، دغدغه‌ی ارایه‌ی خدمات و حفظ رضایت مشتریان را پررنگ نموده است. وب سایت كارگزاری بورس اوراق بهادار، با فراهم نمودن بستر تجارت الكترونیكی و امكاناتی چون به روز‌رسانی بدون وقفه‌ی اطلاعات بازار، دسترسی به اخبار و تحلیل‌ها، اطلاع‌رسانی عملكرد مشتریان (وضعیت مالی، وضعیت دارایی)، تحقق معاملات اینترنتی و پیگیری درخواست‌ها، ابزار مناسبی برای توسعه‌ی مجازی كارگزاری ها میباشد.
پرداخت الکترونیک
ماموریت تجارت الكترونیكی، حذف محدودیت‌های زمانی و مكانی در راستای ارتقای ارزش افزوده‌ی سازمان میباشد. پرداخت الكترونیكی، با حذف مراجعه‌ی حضوری به بانك و كارگزاری، امكان پرداخت وجه توسط مشتریان به كارگزاری را از طریق وب سایت اطلاع‌رسانی فراهم مینماید. بدین وسیله، وجه منتقل شده به حساب كارگزاری بصورت اتوماتیك و در قالب یك دریافت از مشتری، ثبت و تمام اسناد حسابداری آن صادر خواهد شد به نحوی كه مشتری در همان لحظه میتواند اثر آن را در عملكرد خود نزد كارگزاری مربوطه مشاهده نماید.

معاملات برخط به عنوان تحولی بزرگ در فعالیت كارگزاران بورس و بازار سرمایه ی ایران، تاثیری شگرف در شفاف سازی و سهولت دسترسی به بازار عرضه و تقاضای اوراق بهادار داشته و موجبات توسعه ی بازار و جذب سرمایه های بالقوه به خصوص سرمایه های خرد را فراهم خواهد ساخت.

شركت رایان هم افزا در ابتدای شكل گیری و با پیش بینی مسیر حركت و نیازهای بالقوه ی بازار سرمایه ی كشور با انتخاب تكنولوژی مناسب تولید نرم افزار و نیز ایجاد اولین مركز داده ی اختصاصی بازار سرمایه ی كشور برای كارگزاران محترم بورس، اكنون مفتخر به تهیه ی زیرساخت معاملات برخط و ارایه ی آن به صورت خدمت نرم افزاری به كارگزاران محترم می باشد تا كارگزاران فارغ از دغدغه هایی چون تامین سخت افزارهای مورد نیاز، نگهداری و ارتقا سخت افزار، امنیت نرم و سخت، تهیه و ارتقا پهنای باند اینترنتی مورد نیاز و... به فعالیت اصلی و حرفه ای خود بپردازند.این روش طراحی موجب شده تا رایان هم افزا سریع ترین اشاعه دهنده ی معاملات برخط میان كارگزاران بورس اوراق بهادار شناخته شود.

سامانه معاملات برخط سهام

شرکت رایان هم افزا با به کارگیری مرکز داده اختصاصی همه ابزارهای لازم ازجمله تهیه زیر ساخت های مناسب و مطمئن سخت افزاری و نرم افزاری،استفاده از پروتکل های امنیتی به روز و استفاده از بسترهای ارتباطی مختلف امکانی را فراهم آورده تا همواره دسترسی به بازار سرمایه برای مشتریان فراهم باشد.
برخی ویژگیهای جدید سامانه معاملاتی بر خط رایان هم افزا:

 • جانمایی سفارش ارسالی در صف عرضه و تقاضا
 • قابلیت ارسال سفارشات با حجم بیشتر از آستانه تعداد
 • ارسال سریع چندین سفارش به صورت همزمان
 • ارسال خودکار سفارش و تعریف هشدار با شرایط مورد نظر کاربر
 • رابط کاربری با قابلیت شخصی سازی
 • فارسی / انگلیسی و قابلیت ارائه به زبانهای دیگر
 •  قابلیت انجام معاملات ابزارهای مالی موجود در بازار سرمایه
معاملات برخط آتی و سهام

برخی از امکانات و ویژگی های سامانه :

 • مدیریت حساب و وجه تضمین مشتری و کارگزار
 • مشاهده ی آخرین وضعیت و موقعیتهای باز مشتری در هنگام ارسال درخواست به هستهی معاملات
 • مشاهده مانده ی مشتریان، مبالغ بلاک شده و وجوه تضمین در دامنهی آتی سهام در هنگام ارسال درخواست به هستهی معاملات
 • کنترل ماندهی مشتری با درنظر گرفتن موقعیت های باز قبلی و درخواست های درجریان
 • اعلام اخطار و توقف درصورت کم بود وجه تضمین کارگزار و مشتری
 • امکان تخصیص اعتبار به مشتریان با در نظر گرفتن دامنهی فعالیت
 • امکان واریز وجه بصورت الکترونیکی به حساب کارگزاری و صدور سند اتوماتیک در بخش حسابداری
 • امکان ترمیم وجه تضمین مشتریان کال مارجین به صورت ثبت اتوماتیک پرداخت انتقالی
 • اعلام درخواست آزادسازی وجه مشتریان از طرف کارگزار
 • گزارش ریز تراکنش حسابهای مشتریان در دامنه آتی سهام
 • امکان بکارگیری از OTP جهت بالا بردن ضریب امنیت در شناسایی کاربران
رایان همراه

رایان همراه ابزاری برای انجام معاملات برخط بورس از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها طراحی و ارائه گردیده است. این برنامه به شما اجازه می دهد تا به کارگزار خود متصل شوید، اطلاعات بازار بورس را درلحظه مشاهده کنید و اقدام به خرید و فروش سهام نمایید.
همچنین توسط رایان همراه، کلیه پیامهای مربوط به بازار بورس اوراق بهادار بدون تاخیر زمانی به اطلاع شما می رسد.

تحلیل تکنیکال

در راستای توسعه خدمات نرم افزاری و تکمیل ابزارهای مشوق و مورد نیاز جهت کارایی و جذابیت هر چه بیشتر معاملات برخط سامانه تحلیل تکنیکال رایان هم افزا با قابلیت نصب بر روی ایستگاههای کاری تحت سیستم عامل ویندوز علاوه بر دراختیار قراردادن ابزارها و اطلاعات لازم جهت انجام تحلیل های تکنیکال، امکان خرید و فروش برخط سهام را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سامانه معاملات برخط آتی کالا (آتی سکه)
 •  
 • اتخاذ موقعیتهای تعهدی خرید و فروش به صورت برخط
 • نمایش وضعیت حساب تضمین
 • مشاهده برخط سفارشات معامله گر کارگزاری
 • دارای پنل مشترک با سامانه معاملات برخط سهام
 • یکپارچه با سامانه جامع کارگزاری
 •  
سامانه خدمات تحلیلی

با اتصال سامانۀ معاملات برخط اکسیر و سامانه پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین، امکان دسترسی به مهم­ترین اطلاعات هر شرکت برای سرمایه گذاران و تحلیل گران در کوتاه­ترین زمان ممکن در سامانه اکسیرفراهم می گردد.

امروزه نقش‌آفرینان متعددی، مانند بانك‌های تامین سرمایه و كارگزاران، در كنار سایر فعالیت‌های اصلی خود اقدام به ارایه‌ی خدمات صندوق سرمایه‌گذاری مشترك به گستره وسیعی از سرمایه‌گذاران مینمایند. این عامل منجر شده است تا گردانندگان صندوق‌ها باچالش جدید و پیچیده‌ای در یافتن راهكاری منعطف برای تطبیق با نیازهای كسب وكار خود مواجه گردند

به اعتقاد ما پاسخ به این چالش در استفاده از ابزاری غنی، مقرون به صرفه و مبتنی بر فن‌آوری خبره قرار دارد. ابزاری كه نه تنها به مدیران صندوق‌ها كمك میكند تا به ارایه‌ی مناسب خدمات به سرمایه‌گذاران اقدام كنند، بلكه تمامی عملیات صندوق را نیز خودكار انجام داده و كمك میكند تا سازمان با ارایه خدماتی نوآورانه، در عرصه رقابت با رقبا پیشرو باقی بماند.ادامه

صندوق های سرمایه گذاری مشترک
سیستم جامع مدیریت صندوق سرمایه گذاری مشترک رایان هم افزا، مدیریت پذیره نویسی سرمایه گذاری ها، درخواست ها، و عملیات اداری صندوق سرمایه گذاری را به راحتی فراهم آورده و بدون محدودیت گستره جغرافیایی با کمک پایگاه داده ای یکپارچه و امکانات مناسب برای گزارش گیری، تحلیل هزینه ها و کنترل سرمایه گذاری،به تحقق ارزش افزوده و رفع نیازهای سرمایه گذاران ،مدیران صندوق،حسابرس،ضامن، متولی و نهادهای نظارتی منجر می گردد.
با افزایش استقبال از صندوق های سرمایه گذاری در بین اقشار مختلف و همچنین تشخیص نیازهای فعالان حوزه بازار سرمایه ،ایجاد و بکارگیری صندوق های جدید بیش از پیش احساس گردیده است که درهمین راستا صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا Exchange Traded Fund یکی از انواع آن می باشد.
راهکار رایان هم افزا با توجه به ماهیت صندوق های قابل معامله که انجام فرایندها بصورت لحظه ای می باشد صورت گرفته، که از جمله آن می توان به انجام محاسبات دارایی، مجامع ، NAV ،صدور و ابطال واحدهای بازارگردان با آخرینNAV لحظه ای و گزارشات مربوطه اشاره نمود.
صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان
صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان در راستای جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و اختصاص آن به ساخت پروژه های ساختمانی و در نهایت فروش واحد های مربوط به این پروژه ها شکل گرفته است.
صندوق سرمایه گذاری مشترک نیکوکاری

صندوقهای سرمایه گذاری نیکوکاری با هدف جمع آوری و تخصیص بهینه وجوه با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه و به کارگیری ابزارهای نوین مالی و فنی از اشخاص علاقمند به مشارکت در امور نیکوکاری و سرمایه گذاری وجوه در انواع دارایی ها شکل گرفته است،که بر اساس امید نامه و اساسنامه، مدیر صندوق اجازه سرمایه گذاری در آن دارایی ها و همچنین نظارت بر نحوه هزینه کرد را در موارد مشخص شده خواهد داشت و در نهایت با صلاح دید سرمایه گذاران به امور نیکوکاری اختصاص خواهد یافت.
نرم افزار صندوقهای سرمایه گذاری مشترک نیکوکاری رایان هم افزا به گونه ای طراحی گردیده است که منجر به ایجاد انگیزه و تسهیل تخصیص تمام یا بخشی از منافع حاصله از سرمایه گذاری ها را در امور خیر خواهانه فراهم می سازد.

صندوق سرمایه گذاری مشترک بازار گردانی

صندوقهای سرمایه گذاری بازارگردانی با هدف بازارگردانی در یک سهم یا چند سهم بازار سرمایه صورت می پذیرد.

مدیریت صندوق سرمایه گذاری
حساسیت و پیچیدگی محاسبات، اطلاع‌رسانی شفاف به سرمایه‌گذاران و نظارت سازمان بورس از خصوصیات ذاتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری می باشد. پوشش فرایندهای اجرایی صندوق در مدیریت پذیره‌نویسی، مدیریت صدور و ابطال، بررسی كارشناسی و تعدیل قیمت سهام، خرید و فروش سهام و اوراق مشاركت، محاسبه‌ی قیمت تمام‌شده و بازده‌ی پرتفولیو، محاسبه‌ی ارزش روز به همراه محاسبات خودكار و صدور اتوماتیك اسناد حسابداری، توسعه‌ی صندوق در گستره‌ی جغرافیایی، از ویژگی های این سیستم می باشند.
وب سایت صندوق سرمایه‌گذاری
الزام در شفافیت توسعه كسب وكار، بسط تجارت الكترونیك و ارایه‌ی خدمات مناسب‌تر برای افزایش رضایت و وفاداری سرمایه‌گذاران، به كارگیری وب سایت را اجتناب ناپذیر نموده است. وب سایت اطلاع رسانی ضمن تعامل كامل با مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری، امكان ثبت درخواست صدور و ابطال را فراهم و گزارشات متنوعی از عملكرد سرمایه‌گذاران، عملكرد صندوق، اخبار مرتبط با صندوق و بازار سرمایه را در اختیار قرار میدهد.
صندوق های سرمایه گذاری جسورانه
رایان هم افزا با هدف خدمات رسانی به سرمایه گذاران در ایده های سود آور و دانش بنیان اقدام به ارائه سامانه صندوق سرمایه گذاری جسورانه نموده است. این صندوق با پاسخگویی به کلیه نیازهای مالی اجرای پروژه از زمان سرمایه گذاری اولیه تا خروج سرمایه امکان محاسبه و ارائه گزارش های متفاوت را برای سرمایه گذاران و مدیران صندوق فراهم نموده است.
همراه صندوق
امروزه ارائه دهندگان خدمات سرمایه‌گذاری در دنیا به‌منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خود اقدام به گسترش فعالیت در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری نموده‌اند.
در ایران نیز صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک به انواع مدل‌های سرمایه‌گذاری در حال ارائه خدمات می‌باشد.
شرکت رایان هم افزا به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری افتخار دارد بستر نرم‌افزار و سخت‌افزار بیش از 80% فعالیت‌های مالی این حوزه را تأمین نماید.
به همین منظور جهت سهولت فعالیت سرمایه‌گذاران اقدام به تولید نسخه همراه این نرم‌افزار نموده است.
برخی از قابلیت‌های سامانه همراه صندوق عبارتند از:

 • امکان ثبت درخواست صدور و ابطال
 • امکان ویرایش درخواست
 • نمایش میزان سرمایه‌گذاری در بازه‌های مختلف
 • دریافت گزارش گواهی‌های سرمایه‌گذار
 • دریافت گزارش گردش حساب سرمایه‌گذار
 • دریافت گزارش سودهای دوره‌ای سرمایه‌گذار
راهکار جامع مدیریت سبدگردانی
سامانه مدیریت سبدگردانی شرکت رایان هم افزا بر اساس آخرین دستورالعمل های ابلاغ شده از سازمان بورس اوراق بهادار طراحی و پیاده سازی شده است و امکان پشتیبانی از تمامی فعالیتهای یک شرکت سبد گردانی در مدیریت سبدهای اختصاصی و همچنین اطلاع رسانی از طریق سایت سبد گردانی را دارا می باشد.
سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول (پیکاپ)

این سامانه با قابلیت تحت وب بودن،اتصال مشتریان شعب بانکی به بازار سرمایه و امکان خرید و فروش سهام و گواهیهای صندوقهای سرمایه گذاری و سایر امکانات مورد نیاز مشتریان آن ها را بدون حضور در دفاتر کارگزاری فراهم نموده است. همچنین بدلیل یکپارچگی با سیستمهای کارگزاری فرایند مدیریت ثبت، بررسی و تهیه گزارشات مورد نیاز به سهولت امکان پذیر می باشد.

برخی امکانات و کارکرد های نرم افزار :

 • ثبت اطلاعات مشتری جدید و احراز هویت آن
 • ثبت درخواست صدور کد بورس مشتری
 • ارتباط با سیستم بانکی (تسویه وجوه معاملات برخط)
 • ثبت درخواست خرید و فروش (برخط یا سفارشی) برای معامله سهام
 • تغییر کارگزار ناظر مشتری
سامانه تسویه خودکار وجوه

ارائه خدمات الکترونیکی همچون تسویه ی خودکار وجوه و پرداخت های الکترونیک از درگاه بانک ها، باعث ایجاد سهولت در ارائه خدمات کارگزاران محترم با استفاده از ابزار الکترونیکی خواهد شد و بانک ها نیز در راستای حفظ هدف اصلی خود که همانا ارائه خدمات الکترونیک در سطح کشور و ایجاد بستری جهت گسترش ابزارهای بانکداری الکترونیک می باشد، با همکاری فعالان بازار سرمایه بصورت همسو در جذب نقدینگی همکاری خواهند نمود.
در صورت بکارگیری سیستم تسویه وجوه معاملات برخط رایان هم افزا در عین عدم نیاز به نصب تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری جداگانه مزایایی از قبیل ایجاد خدمات ارزش افزوده برای بانک بدلیل ایجاد خدمت جدید برای مشتریان و ارتباط با کارگزاری ها اتصال بانک به بیش از 66 کارگزاری و 170 صندوق سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه و امکان برداشت مستقیم از محل حساب بانکی برای سفارش خرید اوراق بهادار برای شبکه بانکی،کارگزاران و کاربران حاصل می گردد.