خدمات

خدمات پس از فروش

مبرهن است، حضور فناوری اطلاعات در عرصه ی خدمات بازار سرمایه، نقشی تعیین کننده و راهبردی در توسعه ی خدمات این بازار داشته است. بطوریکه مدیریت و کنترل یکایک عملیات روزانه و خدمات در حال ارایه بدون بکارگیری فناوری نوین اطلاعات و اتکای به آن امکان پذیر نخواهد بود. رایان هم افزا با تجهیز تیم پشتیبانی مستقل و آموزش دیده، تلاش دارد نزدیکترین همکاری را با مشتریان در بکارگیری بهینه ی نرم افزارها و دستیابی به بیشترین سطح کنترل عملکرد، داشته باشد.

مرکز داده تخصصی

مرکز داده اختصاصی بازار سرمایه رایان هم افزا با استفاده از برترين و جديدترين فن آوري ها، امنیت فیزیکی و امنیت شبکه را در کنار پشتیبانی فنی و نظارت شبانه روزی تضمین می‌نماید. از جمله مزایای مرکز داده رایان هم افزا برای مشتریان می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
- کاهش هزینه های تهیه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری
- تهیه زمانبندی شده ی نسخ پشتیبان و فرایندهای نگهداری اطلاعات
- ایجاد انواع زیرساختهای ارتباطی بر روی بسترهای رادیویی و فیبر نوری
​​​​​​​- تضمین امنیت اطلاعات
​​​​​​​- پایداری خدمات

خدمات API

راه اندازی تیم های توسعه دهنده نرم افزاراختصاصی با همکاری با شرکتهای نرم افزاری مختلف و بهره گیری از استارت آپ ها از استراتژیهای اتخاذی جدید برخی نهادهای مالی بازار سرمایه می باشد.
بکارگیری این سیاستها با هدف ارائه خدماتی متفاوت در قالب زیرساختهای نرم افزاری اختصاصی از جمله پورتالها، ، مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)،هوش تجاری و ... نیازمند برقرای ارتباط پایدار و امن لحظه ای با سیستم های موجود می باشد.
شرکت رایان هم افزا با ارائه API   روی کلیه زیرساختهای  کارگزاری  و صندوقهای سرمایه گذاری مشترک با بیش از 150 سرویس تلاش نموده است همراهی لازم در این خصوص را به عمل آورد.
از طرفی با ارائه سرویسهای زیرساخت نرم افزاری اختصاصی OMS  با متدهای روز دنیا بستر امنی جهت استفاده در رابطهای کاربری را فراهم نمود. بدین ترتیب توسعه رابط های کاربری معاملات برخط، معاملات الگوریتمی و ... فرایند اخذ مجوز در این زمینه را تسهیل نموده است.
​​​​​​​از ویژگیهای این سرویس میتوان به استفاده از استاندارد واحد دسترسی به اطلاعات نام برد که کلیه اطلاعات مورد نیاز در OMS  و BackOffice  را در اختیار توسعه دهندگان نرم افزاری قرار خواهد داد.